Zafer Kalkınma Ajansı Güdümlü Projesi OSB mizde Uygulamaya Başladı

          TR33 Bölgesinde Zafer Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği İle desteklenecek olan ve mermer sektörünü ilgilendiren Türkiye'nin ilk projesi Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi olarak Valimiz Sayın Hakan Yusuf Güner'in desteğiyle uygulanmaya başlanacaktır. Bu kapsamda Türkiye'nin İlk Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olan İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin yönetim kurulu toplantısı Valimiz Hakan Yusuf Güner'in başkanlığında gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Valimiz Güner Mermer Sanayicileri ile El Ele Veriyor, İscehisar OSB Büyüyor.

Valimiz Güner Mermer Sanayicileri ile El Ele Veriyor, İscehisar OSB Büyüyor.

Devamını oku...

Valimiz Hakan Yusuf Güner Öncülüğünde Afyonkarahisar Mermeri Dahada Değerleniyor

Valimiz Hakan Yusuf Güner Öncülüğünde Afyonkarahisar Mermeri Dahada Değerleniyor

Devamını oku...

Ekonomi Bakanlığı UR-GE Projesi Hazırlama ve Uygulama Destekleri

Uluslararası Rekabet için Araştırma ve Geliştirme Merkezi

Devamını oku...

SANAYİ İŞLETMELERİNE DUYURU

Afyonkarahisar Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü' nün duyurusu....

Sanayi Siciline kayıt olmayan İşletmelere uygulanan para cezası 31.12.2014 tarihine kadar ertelenmiştir.

Bu muafiyeti fırsat olarak değerlendirip sanayi sicil belgesine sahip olabilir ve bu belgenin sağladığı her türlü destekten yararlanabilirsiniz.  

İscehisar Mermer İhtisas OSB den İşadamlarına İftar Yemeği

İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından OSB’ de faaliyet gösteren Sanayici ve İşadamlarına Yukarıöz Parkında iftar yemeği verildi.

Devamını oku...

Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakan Yardımcısı Niyazi Sefero İscehisar’ da

           

Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakan Yardımcısı Niyazi Sefero

Devamını oku...

OSB TAHSİSLERİNDE SON DURUM TABLOSU

İscehisar Mermer İhtisas OSB

Devamını oku...

Kaymakamımız A.Selim Yavuz İşadamlarını Ziyaret Etti.

İlçemiz Kaymakamı

Devamını oku...

Kaymakamımız A.Selim Yavuz, İşadamlarımız Ziyaretleri Devam Ediyor.

Kaymakamımız Sayın A. Selim Yavuz,

Devamını oku...

Valimiz Hakan Yusuf Güner Öncülüğünde Afyonkarahisar Mermeri Dahada Değerleniyor

Valimiz Hakan Yusuf Güner Öncülüğünde Afyonkarahisar Mermeri Dahada Değerleniyor

Afyonkarahisar’da Mermercilik anlamında çığır açacak olan Mermer Sektöründe Katma Değerinin ve İhracatının Artırılması Projesi ile ilgili toplantı Valimiz Hakan Yusuf Güner’in başkanlığında gerçekleştirildi.
        Afyonkarahisar Mermerciliği ile ilgili olarak önemli adımlar atılmasına vesile olacak olan Mermer Sektöründe Katma Değerinin ve İhracatının Artırılması Projesi’nin Valilik toplantı salonunda yapılan tanıtım toplantısına Valimiz Hakan Yusuf Güner’in başkanlığında AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İscehisar Kaymakamı Ali Altınkaynak, İGM Başkanı Salih Sel, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Cibik, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı, İscehisar OSB Müdürü Muhammed Bacaksız, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ile iş adamları katıldılar.
        Toplantı öncesinde Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği temsilcisi tarafından güdümlü projelerin oluşturulması, yürütülmesi ve sonuçlanması hakkında yapılacak iş ve işlemler  hakkında bilgiler verildi. Daha sonra İscehisar Mermerciler Derneği tarafından hazırlanan Mermer Sektöründe Katma Değerinin ve İhracatının Artırılması Projesi hakkında Abigem yetkilisi tarafından detaylı bilgiler verildi.
       Afyonkarahisar’ın güdümlü projeler konusunda ilk sırada yer aldığını belirterek konuşmasına başlayan Valimiz Hakan Yusuf Güner, işlenmiş mermer ticareti konusunda gerekli önlemlerin alınması ve birlik beraberlik ortamını sağlayarak mevcut durumun çok daha iyi hale getirileceğini, Afyonkarahisar’da uygulanacak olan projenin olmazsa olmaz bir girişim olduğunu belirtti.
Mermerin adresi Türkiye’dir, Afyonkarahisar’dır diyen Valimiz Hakan Yusuf Güner, İscehisar ilçesinde Teknopark ve Ar-Ge faaliyetlerini gerçekleştirecek olan ilk yapılanmanın hayata geçirilmesi hususundaki Mermer Sektöründe Katma Değerinin ve İhracatının Artırılması Projesinin (METAM) ilimiz paydaşlarıyla, Afyonkarahisar’a en iyi hizmetlerden biri olacağını belirtti.
        Proje kapsamında oluşacak yapılanma ile mermercilik sektörünün üretim ve ihracat açısından geliştirileceğini hatırlatan Valimiz Hakan Yusuf Güner, bu kapsamda mermercilere eğitim verilmesinin, mermerden yeni ürünler üretilmesi konusunda inovasyon merkezi ve önemli bulgular ortaya çıkaracak Ar-Ge çalışmaları ortaya konulacağını belirterek, ilkleri hep Afyonkarahisar’ın yaptığını bununda bir göstergesi olarak ilk kez kalkınma ajansının desteğiyle güdümlü proje yapılmasının çok önemli olduğunu söyledi.
       Valimiz Güner Türkiye’de bir ilk olan güdümlü projenin öncüsü ve örneği olan Afyonkarahisar’a projenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak toplantıyı kapattı.