Zafer Kalkınma Ajansı Güdümlü Projesi OSB mizde Uygulamaya Başladı

          TR33 Bölgesinde Zafer Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği İle desteklenecek olan ve mermer sektörünü ilgilendiren Türkiye'nin ilk projesi Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi olarak Valimiz Sayın Hakan Yusuf Güner'in desteğiyle uygulanmaya başlanacaktır. Bu kapsamda Türkiye'nin İlk Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olan İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin yönetim kurulu toplantısı Valimiz Hakan Yusuf Güner'in başkanlığında gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Valimiz Güner Mermer Sanayicileri ile El Ele Veriyor, İscehisar OSB Büyüyor.

Valimiz Güner Mermer Sanayicileri ile El Ele Veriyor, İscehisar OSB Büyüyor.

Devamını oku...

Valimiz Hakan Yusuf Güner Öncülüğünde Afyonkarahisar Mermeri Dahada Değerleniyor

Valimiz Hakan Yusuf Güner Öncülüğünde Afyonkarahisar Mermeri Dahada Değerleniyor

Devamını oku...

Ekonomi Bakanlığı UR-GE Projesi Hazırlama ve Uygulama Destekleri

Uluslararası Rekabet için Araştırma ve Geliştirme Merkezi

Devamını oku...

SANAYİ İŞLETMELERİNE DUYURU

Afyonkarahisar Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü' nün duyurusu....

Sanayi Siciline kayıt olmayan İşletmelere uygulanan para cezası 31.12.2014 tarihine kadar ertelenmiştir.

Bu muafiyeti fırsat olarak değerlendirip sanayi sicil belgesine sahip olabilir ve bu belgenin sağladığı her türlü destekten yararlanabilirsiniz.  

İscehisar Mermer İhtisas OSB den İşadamlarına İftar Yemeği

İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından OSB’ de faaliyet gösteren Sanayici ve İşadamlarına Yukarıöz Parkında iftar yemeği verildi.

Devamını oku...

Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakan Yardımcısı Niyazi Sefero İscehisar’ da

           

Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakan Yardımcısı Niyazi Sefero

Devamını oku...

OSB TAHSİSLERİNDE SON DURUM TABLOSU

İscehisar Mermer İhtisas OSB

Devamını oku...

Kaymakamımız A.Selim Yavuz İşadamlarını Ziyaret Etti.

İlçemiz Kaymakamı

Devamını oku...

Kaymakamımız A.Selim Yavuz, İşadamlarımız Ziyaretleri Devam Ediyor.

Kaymakamımız Sayın A. Selim Yavuz,

Devamını oku...

Valimiz Güner Mermer Sanayicileri ile El Ele Veriyor, İscehisar OSB Büyüyor.

Valimiz Güner Mermer Sanayicileri ile El Ele Veriyor, İscehisar OSB Büyüyor.

         Türkiye’nin İlk Mermer İhtisas Organize Sanayi bölgesi olan İscehisar Mermer Organize Sanayi Bölgesinin  alanı Valimiz Hakan Yusuf Güner himayesinde 1,5 katı genişliyor.
İscehisar Mermercileri ile İscehisar Mermer İhtisas OSB ortaklığında projelendirilen ve Zafer Kalkınma Ajansı güdümlü proje kapsamında desteklenmesi hedeflenen Mermer Katma Değerinin Artırılması projesinin tanıtımı için düzenlenen toplantı Valimiz Hakan Yusuf Güner’in başkanlığında gerçekleşti.
Proje kapsamında İscehisar Mermer İhtisas OSB içerisinde yapılacak olan tesisin Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren bütün mermerciler için bir küme olması ve mermercilerin her türlü sorunlarının çözüm merkezi olması hedeflenen proje kapsamında İscehisar OSB Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Hakan Yusuf Güner’in yanı sıra İscehisar Kaymakamı Ali Altınkaynak, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, İscehisar OSB Müdürü Muhammed Bacaksız ve yönetim kurulu üyeleri ile iş adamları katıldı.
    İscehisar OSB Müdürü Muhammed Bacaksız, toplantı gündemi ile İscehisar OSB’nin alanının 1,5 katına çıkarılması ile ilgili proje hakkında bilgiler verdi.
Aldığı bilgiler çerçevesinde İscehisar OSB’nin bugünden itibaren görülmemiş bir ilerleme kaydedeceğini belirten Valimiz Hakan Yusuf Güner, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Türkiye’nin ilk ihtisas organize sanayi bölgesi olduğunu,  Valilik ile mermer sanayicisinin ele ele, gönül gönüle vererek gerçekleştirilecek olan bu 2 yıllık proje sayesinde mermer sektörü ile müteşebbislerin önünün açılacağını, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin %10 SGK indirimi, ucuz arsa, elektrik ve vergi indirimleri gibi uygulamalarla mermer sanayicisine katkıda bulunacağına inandığını belirtti.
Konuşmasında İscehisar’ın gelişimi için Valilik olarak her türlü imkanın seferber edileceğini belirten ve İscehisar’ın Teknokenti’nin Valiliğimizin desteği ve Sanayiciler tarafından kurulacağını dile getiren Valimiz Hakan Yusuf Güner, İscehisar OSB’nin genişleme alanı hakkında girişimlerde bulunulduğunu bu anlamda ilgili bakanlıklarla irtibat halinde olduklarını ve akabinde gerekli iş ve işlemlerin olumlu bir şekilde ilerlediğini belirtti.
Yapılan bu çalışmalar ve faaliyetlerle mermer üretimi ve ihracatında önemli ilerlemeler gerçekleşeceğinin altını çizen Valimiz Hakan Yusuf Güner, gerekli zeminin oluşturulduktan sonra uygulamaya konulacak proje ile verimin artırılacağını ve mermerin adresinin İscehisar olacağını söyledi.