Hakkımızda

İSCEHİSAR MERMER İHTİSAS OSB, 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği şartlarına uygun olarak kurulmuş ve 1997 yılından itibaren İl Valilerinin başkanlığında Müteşebbis Heyetleri oluşturarak, Yönetim ve Denetim birimleri ile hizmet vermiştir.

Özel hukuk tüzel kişiliğene sahip olan ve bu statüye göre düzenlenen Kuruluş Protokolünde İl Özel İdaresi, İscehisar Beldeiyesi ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası %30, Afyonkarahisar-İscehisar Mermerciler Derneği %10 oranında hisse ile temsil edilmektedir.

Kuruluşumuz, OSB Kanununa göre, İHTİSAS OSB grubunda yer almaktadır. Bu nedenle, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan arazi kamulaştırma ve altyapı inşaatları için kredi temin edilmiştir. Bakanlığın temin ettiği ve ihtiyacın %95 ini karşılayan krediye karşı, Müteşebbis Heyeti oluşturan kuruluşlar, hisseleri oranında olmak üzere, toplam %5 oranında İŞTİRAK PAYI ödemektedirler.

Bölge Kamulaştırmaları tamamlanmış olup, Afyonkarahisar Susuz TM-2' den İscehisar Mermer İhtisas OSB DM-3 Trafo merkezine kadar 22 km' lik Enerji Nakil Hattı, Türk Telekom Fiber altyapısı ve Kanalizasyon, Yağmursuyu, İçme suyu şebekesi altyapıları tamamlanmıştır.

OSB' ye ait Enerji Nakil Hattı üzerinden Bölge içerisindeki Katılımcılarına EPDK' dan 2011 yılında alınan Elektrik Enerjisi Dağıtım Lisansına istinaden elektrik enerjisi dağıtımı yapmaktadır. 

Bölgemizde yatırıma ve yatırımcıya açılmış ve parsel tahsisleri ile birlikte, sanayi tesisi yapılaşmaları da devam etmekte olup, 320 Ha lık rezerv alanının da imar planı yapımı için ön çalışmalar başlatılmıştır.

15 asıl ve 15 yedek üyeden oluşan Müteşebbis Heyetin Başkanı, İl Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU 'dur. 15 asıl üye içinden 5 asıl ve 5 yedek üyeden oluşan Yönetim Kurulunun Başkanı Vekili ise, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa ÇİBİK 'tir. Denetleme Kurulu da, 2 asıl ve 2 yedek üyeden oluşmaktadır.

Yönetim dışında, İdari personel kadrosunda bir Bölge Müdürü, bir elektrik teknisyeni, elektrik ustası ve hizmetli olmak üzere 4 personel bulunmaktadır. Elektrik Kontrol, Danışmanlık ve İşletme Sorumlusu olarak Elektrik Mühendisi İbrahim ÖZSOY' dan hizmet alınmaktadır.

Bölgemiz Ankara - Afyonkarahisar Karayolu üzerinde Mermer ve Mermer Yan Sanayisi için hammaddeye yakınlığı ile bilinmektedir.